Kącik logopedyczny


Z racji wykonywanego (choć chwilowo zawieszonego) zawodu, postanowiłam od czasu do czasu podzielić się z innymi wiedzą na temat rozwoju mowy dziecięcej. To ważne, aby rodzice mieli świadomość, jak powinna się ona rozwijać - czego i kiedy mogą się spodziewać, co jest prawidłowością, a co już nią nie jest.
Na temat głużenia - najwcześniejszego, zaraz po krzyku, okresu w rozwoju mowy człowieka - pisałam już kilka miesięcy temu na blogu "Młoda Mama, Młody Tata i Dziecko" (TUTAJ). Kilka osób uznało wtedy, że post jest bardzo przydatny, więc chcę pójść za ciosem. Jeśli komuś takie informacje w jakimkolwiek stopniu pomogą, będę się niezmiernie cieszyć. 
Z moich obserwacji wynika, że z roku na rok z mową małych dzieci jest gorzej (dlaczego - wyjaśnię niebawem), dlatego sprawa jest dość poważna i można by rzec - paląca. Stąd też moje przekonanie, że informacje, które chcę przekazać w swoim "Kąciku logopedycznym", okażą się bardzo przydatne dla rodziców dzieci tych małych i tych nieco większych.
W najbliższym czasie napiszę kilka słów o kolejnym etapie rozwoju mowy - gaworzeniu. Zaczyna on ściśle dotyczyć mojego Synka, więc tym bardziej postaram się przekazać jak najwięcej informacji na ten temat. 
Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba i będziecie często odwiedzać mój "Kącik" :) Jeśli już teraz macie jakieś pytania, sugestie, problemy - piszcie w komentarzu lub na maila (simonsmummy2012@gmail.com). Postaram się uwzględnić Wasze prośby w swoich postach. 

3 komentarze:

  1. Super pomysł! Takie informacje z pierwszej ręki są najcenniejsze :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi pomysł juz się podoba :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chętnie poczytania rad fachowca:) Dorota

    OdpowiedzUsuń