Wyniki konkursu "Mój CzuCzu"


Zgodnie z obietnicą - dzisiaj ogłaszam wyniki naszej CzuCzowej zabawy.

Od razu na początku zaznaczę, że wybór trzech najlepszych prac był bardzo, bardzo trudny. Wszystkie Wasze dzieła, które można obejrzeć TUTAJ, są oryginalne i na swój sposób piękne. Bardzo cieszy mnie to, że podczas tworzenia CzuCzu mieliście ogromną frajdę, że miło spędziliście czas w gronie rodzinnym. To dla mnie najważniejsze - robić coś kreatywnego z własnymi dzieciakami.


Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy zgodzą się z moim wyborem, ale w tego typu konkursach to rzecz nieunikniona. Rzecz gustu.
Wiele prac było przepięknych, starannie wykonanych. Z każdym kolejnym mailem dziwiłam się coraz bardziej, jacy jesteście pomysłowi, jak Wam się chce. 
Podczas oceny postawiłam jednak na kilka rzeczy:
 • samodzielność i zaangażowanie,
 • podobieństwo do oryginału,
 • pomysłowość wykorzystanych surowców i wykonania.
Niektóre prace absolutnie powalają na kolana - są idealne, jednak w dużej mierze niesamodzielne. Jest to zupełnie zrozumiałe w przypadku malutkich dzieciaczków, które nie mogły wykonać zadania własnymi rączkami, jednak kilkulatek może działać już sam... Dlatego skupiłam się ta tych dziełach, które może nie są perfekcyjne, ale naprawdę dziecięce.


Nie przedłużając...

Pierwszą nagrodę - PUZZLE PODRÓŻNIKA - MAPA ŚWIATA:

 - przyznaję Miłoszowi (4 lata) i Milence (3 lata). 


Nie dość, że byli bardzo zaangażowani w tworzenie CzuCzu, że ewidentnie świetnie się przy tym bawili, to jeszcze stworzyli razem z mamą praktyczną (w dodatku podwójną!) miarkę wzrostu, na której będą zaznaczać swoje centymetrowe sukcesy :)

Pierwsze wyróżnienie i nagroda LEGENDY I MITY - RYSUJ Z CZUCZU:

 - należy się Dominice (3 lata).

Jej dzieło zachwyciło mnie z dwóch powodów. Po pierwsze CzuCzu jest trójwymiarową sporych rozmiarów figurką. Po drugie - został wykonany z ciekawych materiałów - plastikowych butelek, papieru, patyków, balonika, jednorazowych rękawiczek... Bardzo pomysłowe wykonanie!

Drugie wyróżnienie  i nagrodę ODKRYWCY I WYNALAZCY - RYSUJ Z CZUCZU:

- przyznaję rodzeństwu - Mai (5 lat) i Mikołajowi (2,5 roku).

Ich CzuCzu wykonany z masy solnej jest przepiękny! Te żywe kolory i niezwykłe podobieństwo do oryginału powodują uśmiech na twarzy :)


Ale! Ale!
Razem z CzuCzu - ustaliliśmy, że są jeszcze takie prace, tacy wykonawcy, którzy absolutnie zasługują na choć maleńkie wyróżnienie. Wiadomo, że czasami docenienie czyjegoś wysiłku jest dużo ważniejsze niż wielka nagroda. Dlatego wypatrujcie na swoich skrzynkach maila z informacją na temat wyróżnienia Waszego dzieła i z prośbą o podanie adresu do przesyłki. Z pewnością niektórym z Was zrobimy miłą niespodziankę!

CzuCzu - DZIĘKUJĘ! :)


Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję (i proszę o adresy!), a pozostałym uczestnikom konkursu dziękuję - za chęci, za dobrą zabawę, za kreatywność. Mam nadzieję, że to nie jest Wasza ostatnia przygoda z CzuCzu...A dla tych, których głód kreatywnego tworzenia nie został jeszcze zaspokojony, mam rewelacyjną informację - już niebawem kolejny konkurs. Dla każdego, nie tylko dla kilkulatków ;) Szykujcie się!

5 komentarzy:

 1. Kreatywniość to dobra zabawa.A ocena ma to do siebie ,że jest zawsze trudna. Piękne prace i trudny wybór. Ale warto brać udział w zabawie i przy okazji poznawaniu się wzajemnym. Gratulacje dla zwycięzców oraz organizatorów konkursu:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie udało nam się wygrać żadnej nagrody, ale mimo wszystko była to dla nas świetna zabawa, zajęła nas na długie godziny, a nasza nagroda wisi na ścianie! Nasz CzuCzu! Gratulujemy zwycięzcom !

  OdpowiedzUsuń
 3. gratuluję zwyciezcom i wszystkim uczestnikom:)

  OdpowiedzUsuń
 4. gratulujemy zwycięzcom! prace bardzo pomysłowe.My niestety zaspaliśmy.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj,nie zazdroszczę trudnej roli jurorom... wybór musiał być baaardzo trudny.
  Gratulacje dla małych artystów i ich rodziców, którzy posunęli naprawdę ciekawe pomysły i ukierunkowali twórczy entuzjazm. Dla nas też największą frajdą było samo wykonywanie pracy (tzn. dla mnie obserwowanie i odkręcanie farbek:P). Dziękujemy za inspirację do spędzenia tego czasu razem i choć odrobinę kreatywnie :)

  OdpowiedzUsuń