Majsterkowanie ma we krwi!


Przy okazji remontu w sypialni dotarła do mnie pewna rzecz - niby oczywista, ale jakże niezauważana. Otóż zrozumiałam, że tego typu prace zbliżają do siebie mężczyzn zamieszkujących pod jednym dachem. Nieważne, ile mają lat i jakie umiejętności posiadają :) Liczy się testosteron!
Od początku Szymek boi się wszystkiego, co wydaje głośne buczące dźwięki - odkurzacza, suszarki, wiertarki, piły łańcuchowej... Przybiega wtedy do nas, mocno się wtula i wstrzymuje oddech. Od niedawna jest trochę lepiej. Odkąd potrafi nazwać ten dźwięk ("buuuu"), łatwiej go znosi. W ramach "terapii" mąż od jakiegoś czasu oswaja Szymka z hałaśliwymi narzędziami. Pozwala ich dotknąć i pomóc w użyciu. Wczoraj też razem majsterkowali :) Początkowo nasz smyk czuł się niepewnie, ale za nic w świecie nie chciał zrezygnować. Z wielkim przejęciem podawał tacie śrubki, przytrzymywał młotek i wkrętarkę. Uśmiechałam się na ten widok pod nosem, bo już dawno nie widziałam na twarzy Szymka takiego przejęcia i wielkiej dumy z tego, co robi. Z czasem tak oswoił się z pracami, że nie przeszkadzało mu wkręcanie i wiercenie nad uchem. Nawet nie zwracał na to uwagi. Chował się w tym czasie w szafie albo woził śrubki w małej  przyczepce :) Przez ponad godzinę był sobą zajęty. 
Jak nic będzie z niego majsterkowicz. Już tatuś zadba o to, żeby potrafił zrobić w domu wszystko, o co go mama, siostra czy przyszła żona poproszą :)

12 komentarzy:

 1. Śliczny i pomocny mężczyzna :*

  OdpowiedzUsuń
 2. A jaki on ma słodki brzusio....Szymek jakiś Ty śliczny....
  No i jaki zdolny...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie się powtórzę, ale uroczy obrazek! Nastał ten etap, kiedy syn chce być taki jak Tata :) Rodzice mogą być dumni, że mają takie małego, uroczego pomocnik ;)

  Paulina(Paul)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodziak z niego przeogromny!!!!!!! I te włoski uwielbiam!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry chłopak z Niego :)
  Tobie w kuchni tez pomaga? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjadać? Oczywiście! :p
   A tak na poważnie - luuubi!

   Usuń
 6. Pomocnik pierwsza klasa :) A te włoski...uśmiecham się pod nosem :) uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 7. skąd ja to znam :) u nas to samo :) synuś cudny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, też chętnie pokazałabym córci tajniki majsterkowania, ale póki co jest niechętna ;)
  Ciekawa jestem tylko, gdzie kupowaliście oprawy oświetleniowe do swojego lokum? Remontuję gruntownie mieszkanie i szukam dobrych sklepów online z tego typu produktami.

  OdpowiedzUsuń