Coraz sprawniejszy, coraz bystrzejszy

Dopiero dwa tygodnie temu Szymek postawił swoje pierwsze - bardzo niepewne - kroki, a już zrobił olbrzymie postępy. Podczas chodzenia nie wymachuje już tak bardzo rękami, żeby utrzymać równowagę. Potrafi tuptać i bawić się jednocześnie zabawką lub popijać wodę z bidonu. Wczoraj nastąpił kolejny przełom - Szymek samodzielnie wstaje. Bez niczyjej pomocy. Najpierw kuca, podpierając się rękami (robi tzw. pieska, o którym wspominała fizjoterapeutka), a później prostuje nogi. Ma z tego olbrzymią satysfakcję :) Ta nowa umiejętność bardzo ułatwia Mu zabawę - może się szybciej przemieszczać i nie potrzebuje pomocy osób trzecich.Duma rozpiera nas nie tylko z powodu tych fizycznych umiejętności. Z dnia na dzień Szymek coraz więcej rozumie, coraz więcej komunikuje. Można już "dogadać się" z Nim w pewnych podstawowych kwestiach. Mnie osobiście cieszy też to, że nasz - do tej pory oszczędny w okazywaniu uczuć - Synalek uwielbia ostatnio rozdawać całusy, robić "aja" i przytulać się z zaskoczenia. 


W kwestii zębów nic się nie zmieniło. Nadal ciężki czas dla nas wszystkich. Trzy trójki wciąż w natarciu i ani myślą się przebić. Reszta rośnie w ekspresowym tempie. Marzę o chwili spokoju...

10 komentarzy:

 1. może na zeby pomoga chrupki kukurydziane albo sucha pietka. u nas świetnie zdały się cgrupki kukurydziane, które pomogły prawie bezbolesnie w zabkowaniu. bardzo się cieszę z postepów szymka, bo wiem ile to znaczy dla matki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeeeeny ale cudowny na drugim filmiku !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całusków i tulenia najbardziej nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. :))) jak buzi słodko daje!!!!!! Mój łobuz też się ostatnio zaczął przytulać, czekamy na powrót całusów! :) Buziaki zatem!

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodziak Mały :) Gratulujemy wszystkich nowych umiejętności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze, oby zębowy koszmar minął jak najprędzej, bo przy tym można sie wykończyć....Ściskam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. sama radość z takiego małego smyka :) aż się serducho raduje jak oglądam te filmiki a w taki ponury dzień to naprawdę zbawienie :)
  Paula.

  OdpowiedzUsuń
 8. slodki i piekny:-)) mysle,ze niedlugo maluchy nasze stana sie na tyle samodzielne,ze rozpocznie sie odcinanie kuponow od macierzynstwa:P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale słodziak fajny z Szymka! taki tuptuś słodki :)

  OdpowiedzUsuń