Kolejny krok w samodzielność

Od jakiegoś czasu Szymon zupełnie samodzielnie wcina śniadania i kolacje. 
Przedtem też potrafił jeść sam, ale na blacie krzesełka nie mogło leżeć kilka kawałków, bo zaczynała się zabawa, a w konsekwencji bałaganienie. Teraz szykuję Mu wszystko na talerzu - kroję na spore kawałki, stawiam na blacie i nie muszę się niczym martwić (nawet o talerz :)). 

Oto jak mały łakomczuch wcina śniadanie :)
Nowością jest też kubek, z którego pije Szymek. Zamieniliśmy poprzedni niekapek na bidon ze słomką. Z nauką ssania nie było żadnego kłopotu - udało się za pierwszym razem :)


Takie postępy w codziennych czynnościach cieszą nas ogromnie. Chociaż Syn nam dorasta, dumni z niego jesteśmy! :)

11 komentarzy:

 1. Takie postępy, osiągnięcia bardzo cieszą rodziców! Dla Szymka to pewnie 'bułka z masłem', ale jak miło się patrzy! ;)

  Już nie mogę się doczekać, kiedy ten etap samodzielności osiągnie Zosia. Póki co karmię Zosię łyżeczką (obiadek,kaszka) lub dostaje pojedyncze kawałki chlebka, kanapki albo owocu (śniadanie, kolacja, deserek).

  No i niestety, Zosia nie może pojąć techniki picia z niekapka. Mamy taki z miękkim ustnikiem. Ale chyba nie będę kupować kolejnych innych rodzajów takiego kubeczka, bo sukcesywnie uczę córeczkę pić z otwartego kubka. Na razie całkiem dobrze połyka w ten sposób rzadki kisiel, a niedługo już spróbujemy wodę lub sok. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Zosia to ten typ, który od razu nauczy się pić z dorosłego kubka... Tego Wam życzę :)

   Usuń
 2. Strasznie to fajne patrzeć na swoje dziecko, które jest juz tak samodzielne, prawda? Swoją drogą alez on się zmienia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. TeZ mieliśmy ten bidon. Nie uważasz ze jest złe skonstruowany? Ten dzinks , w którym kryje sie slomka uwiera w nos... Teraz mamy skiphop i jest świetny. A nie dajesz kanapki w całości zeby uczył sie odgryzac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę wadzi, ale Szymek już się oswoił :)

   Kanapka w całości też jest, ale wtedy, gdy jest posmarowana i wiem, że nic z niej nie spadnie - np. dżemem. Powoli wprowadzę także i te z okładem. Nie wszystko od razu :)

   Usuń
 4. Polecam Ci kubeczek doidy- jak będziesz próbowała nauczyc Szymka picia "normalnego" to świetnie się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem - już kilka osób mi go polecało :)

   Usuń
 5. Jest super samodzielny:) mój mały B. też przejawia ciut samodzielności np. kiedy trzyma w rączce kawałek jabłszka i sobie wcina:))

  OdpowiedzUsuń